O nas

Lubimy skórę bo jest materiałem naturalnym w każdym możliwym słowa tego znaczeniu. Odpowiednio wyprawiona z czasem nie tylko zachowuje swoje walory, ale wręcz je wzbogaca: staje się bardziej miękka, przyjemna w dotyku, pokrywa patyną, pachnie luksusem, słowem – nabiera szlachetności. Każdy egzemplarz ma swoją własną historię, która pozostawia ślady na jego strukturze czyniąc ją niepowtarzalną i stanowiąc o oryginalności produktu. Pamiętajmy jednak, że skóra skórze nierówna.

O jej rzeczywistej wartości decyduje wiele czynników: gatunek zwierzęcia z jakiego została pozyskana, środowisko w jakim ono żyło, technologia zgodnie z którą odbył się proces garbowania, selekcja surowca wykorzystanego w produkcji. W galanterii skórzanej zasadniczo nie stosuje się skór o pełnym przekroju z uwagi na ich grubość, dlatego dzieli się je na kilka warstw, przy czym warstwa pierwsza – ta z naturalnym licem, jest ceniona najwyżej.

Gama skór

Gama produktów jakie znajdziecie w naszej ofercie jest bardzo szeroka: od licowych – zwłaszcza bydlęcych wyprawianych roślinnie, poprzez cielęce, bawole, kozie, po dwoiny wytłaczane i lakierowane. Hołdujemy jednak naczelnej zasadzie – nigdy nie nobilitujemy skóry, która na to nie zasługuje, a segment cenowy w którym oferowany jest produkt, odzwierciedla wartość materiału z jakiego został wykonany.

Lubimy portfele – cieszymy się wymyślaniem coraz to nowych kolekcji, wzornictwa, detali, niekonwencjonalnych rozwiązań. Chcemy nie tylko nadążać za trendami, ale i mieć udział w ich wyznaczaniu. Często dajemy ponieść się szaleństwu, ale nie ukrywamy, że mamy frajdę słysząc od Klienta: „Zwariowaliście?

Ponad 500 asortymentów! – I na co się tu zdecydować!?” A przecież sporo w tym jego winy, jako że większość inspiracji czerpiemy właśnie z tego, iż lubimy słuchać naszych Klientów.

Ponad 500 asortymentów

Chętnie korzystamy z Waszej wiedzy, doświadczenia i pomysłów. Ponad wszystko jednak, nie chcemy się za nasze produkty przed Wami wstydzić, dlatego nie pozostawiamy miejsca na kompromis w kwestiach takich jak technologia czy zastosowanie komponentów, zwłaszcza tych szczególnie wrażliwych na usterki. W produkcji nie szukamy rozwiązań łatwych, ale przemyślanych, często nowatorskich, zawsze jednak służących podwyższeniu jakości. Stopień automatyzacji w wytwarzaniu naszych wyrobów wynosi zaledwie 20% oznacza to, że w 80% są one efektem pracy ludzkich rąk, jest więc to praktycznie rękodzieło.

Niesie to wprawdzie ze sobą wiele wyzwań, zwłaszcza w kontekście zachowania standardów jakości, człowiek bowiem nie ma takiej powtarzalności jak maszyna. Jego przewaga jednak uwidacznia się zawsze wtedy, gdy ma do czynienia z materiałem tak doskonałym jak wysokiej jakości skóra, sztuką bowiem jest by nie ingerować nazbyt w jej naturę, ale wydobyć i podkreślić walory w jakie obfituje. Dzięki temu właśnie nadajemy każdemu produktowi indywidualny charakter, co sprawia, że tak naprawdę nie ma dwóch identycznych portfeli.

Made in…

Dla wielu Klientów ma to duże znaczenie. Wspaniale byłoby móc powiedzieć o naszych produktach, że zostały wyprodukowane w Polsce, wymagałoby to jednak kompromisu: produkt musiałby być znacznie droższy, lub zostać wykonany z tańszych materiałów. Dla nas jednak priorytetem jest proporcja jakości do ceny a to wiąże się z koniecznością lokacji produkcji tam, gdzie istnieją dla niej najlepsze warunki z uwagi na dostępność wykwalifikowanych pracowników, bazy materiałowej i niezbędnej infrastruktury. Wszystko jednak co decyduje o wizerunku produktu rodzi się w Polsce
– tutaj go wymyślamy, projektujemy, dopracowujemy. Sama produkcja również odbywa się wg narzuconej przez nas technologii i standardów, a każda partia gotowych produktów poddawana jest naszej bezpośredniej rygorystycznej kontroli.

Opakowanie

Oczywiście portfel jest popularnym produktem upominkowym, więc dbamy by było eleganckie, estetyczne i dobre jakościowo, ale jednocześnie stonowane w swej formie i przyjazne środowisku oraz…kieszeni jego Nabywcy. Wydaje się, że przyjęta przez nas koncepcja spotyka się z uznaniem Klientów, czego potwierdzeniem blisko 1,5 miliona produktów, które dotychczas trafiły do Waszych rąk, a przede wszystkim to, jak wielu z Was wraca po kolejne. Za to jesteśmy wdzięczni Wam, a także naszym Partnerom handlowym, na których spoczywa ciężar dystrybucji w kilkuset sklepach w całej Polsce i zagranicą. To właśnie motywuje nas do nieustannego poszukiwania pomysłów na nowe kolekcje i dążenia do perfekcji w ich realizacji. Bądźcie więc pewni, że jeszcze w niejednym wyrobie z logo EL FORREST lub MATO GROSSO odkryjecie coś co sprawi, że zapragniecie go mieć przy sobie, lub podarować bliskiej osobie.

Wiele metod
dostaw

Polska MARKA

RFID chroniący
przed kradzieżą

Prawdziwa skóra

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami, otrzymuj rabaty i dostęp do ofert specjalnych.
Klikając w przycisk Zapisz się, zgadzasz się z naszą Polityką prywatności.

14 dni na zwrot
produktu

Darmowa dostawa do Paczkomatu InPost (przedpłata)
od 100 zł

Wysyłka
produktu w 24h

Bezpieczne płatności
i transakcje