Jak dobrać rozmiar paska?

Pełna wygoda i elegancja ubrań noszonych przez panów często opiera się o jeden bardzo istotny element — pasek do spodni. Bez niego mało który mężczyzna potrafi się obejść. Jest to podyktowane nie tylko modą, ale też kształtami męskiego ciała, z którego spodnie łatwo się zsuwają, nie mając oparcia w postaci szerokiej miednicy. Jednak zakup tego istotnego dodatku może przysparzać kilku pytań, co do tego, jak dobrać rozmiar paska do spodni tak, by układał się on jak najkorzystniej wizualnie, ale też spełniał bez zarzutu swoją praktyczną funkcję.

Skorzystaj ze starego paska do spodni

Próbując ustalić rozmiar paska, możemy posiłkować się różnymi metodami. Istnieją różne przeliczniki, które pozwalają ustalić długość paska do spodni według danej rozmiarówki. Jednak może być to dość skomplikowane, ponieważ każda rozmiarówka pasków męskich może różnić się nieco zależnie do firmy. Najprostszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie ustalenie naszego obwodu lub skorzystanie ze starego paska, który na nas pasuje. Jednak gdy takowego nie mamy, pozostaje mierzenie obwodu. Miejsce, w którym się zmierzymy, musi być na tej wysokości, gdzie nosimy lub zamierzamy nosić pasek — najczęściej jest to obwód pasa, nieco poniżej pępka lub wysokość bioder.

Rozmiar paska — obwód, mały zapas i szerokość szlufek

Po uzyskaniu obwodu, do czego posłuży najlepiej centymetr krawiecki, mamy liczbę, która w dużej części rozmiarówek będzie odpowiednikiem naszego rozmiaru. Na przykład, jeśli obwód wynosi 90 cm, to nasz rozmiar to 90. Jednak rozmiary pasków męskich nie zawsze muszą być temu równoznaczne i wtedy lepiej polegać na faktycznej długości paska. Odpowiednia jego długość to suma naszego obwodu i dodatkowych 15 cm. W takim wypadku 90 cm plus 15 cm daje nam faktyczną długość 105 cm liczone od początku klamry do końca paska. Taki zapas daje nam pewność, że będziemy mogli się swobodnie zapiąć i mieć kilka dodatkowych centymetrów w razie przybrania na wadze.

Kwestia tego, jak zmierzyć rozmiar paska do spodni nie opiera się jedynie o jego długość. Musimy pamiętać, że w różnych spodniach szerokość szlufek może być inna i w takim wypadku należy mieć na uwadze również szerokość paska. Właściwie dobrany pasek będzie łatwo mieścił się w szlufkach, ale nie będzie znacząco odstawać od ich szerokości.

Ostatnia rada przy wybieraniu rozmiaru

Rozmiary pasków męskich mogą niejednokrotnie zaskoczyć panów, którzy nie często dokonują zakupu tej części garderoby. Jednak świadomość tego, jak właściwie dobrać rozmiar paska do spodni może ułatwić kwestię wyboru w sklepie, ale również znacząco przełoży się na komfort jego noszenia. Może zdarzyć się, że niektóre modele pasków zakładają dłuższy lub krótszy zapas niż 15 cm. W takiej sytuacji warto wiedzieć, że długość naszego obwodu jest wymiarem paska od końca klamry do środkowego oczka. Znając ten dodatkowy aspekt oraz ogólną zasadę mierzenia pasków do spodni możemy mieć pewność, że zakup nowego będzie prostą formalnością bez szukania na oślep i zgadywania rozmiarów.

Kategorie:

Skórzany pasek do spodni

Wiele metod
dostaw

Polska MARKA

RFID chroniący
przed kradzieżą

Prawdziwa skóra

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami, otrzymuj rabaty i dostęp do ofert specjalnych.
Klikając w przycisk Zapisz się, zgadzasz się z naszą Polityką prywatności.

14 dni na zwrot
produktu

Darmowa dostawa do Paczkomatu InPost (przedpłata)
od 100 zł

Wysyłka
produktu w 24h

Bezpieczne płatności
i transakcje