Wymiary kart kredytowych oraz płatniczych

Zarówno w Polsce, jak i w innych krajak w Europie i na świecie stosuje się kilka metod płatności. Niektórzy preferują transakcje gotówkowe, inni bezgotówkowe. O ile w przypadku tych pierwszych potrzebne są pieniądze w formie materialnej, pozostałe sposoby nie wymagają ich posiadania. Do skorzystania z tych metod wystarczą środki zgromadzone na koncie bankowym oraz kody z aplikacji mobilnej bądź użycie kart wydawanych przez bank. Można podzielić je na debetowe i kredytowe. Ten ostatni z wymienionych sposobów realizowania transakcji obecnie uznawany jest za najpopularniejszy. Z tego powodu warto mieć swoją kartę bankową cały czas przy sobie. A gdzie najlepiej ją przechowywać? Do tego przyda się portfel lub specjalne etui na dokumenty.

Jak duże są karty kredytowe?

To jedno z pytań, które często zadają sobie osoby szukające wygodnego sposobu na ich przechowywanie. Stylowy portfel damski lub męski czy też modne etui musi mieć bowiem odpowiednio dostosowaną do nich wielkość. Otóż standardowe wymiary karty kredytowej lub debetowej wynoszą w przybliżeniu 8,56 cm na 5,4 cm. Grubość to natomiast 0,76 mm. To odpowiada formatowi określanemu jako ID-1. Tę normę biorą pod uwagę również producenci portfeli czy etui na dokumenty. Dzięki temu, wybierając tego typu produkt do przechowywania kart płatniczych, można mieć pewność, że bez problemu je on pomieści. Warto tylko zaznaczyć, że przystosowane na nie przegródki są zwykle trochę szersze. Ma to praktyczną korzyść. Ułatwia wyjmowanie i wkładanie do nich z powrotem kart kredytowych oraz debetowych.

Gdzie przechowywać kartę bankową?

Najlepiej zaopatrzyć się w tym celu w specjalnie zaprojektowany portfel lub eleganckie etui ze skóry. Mogą do tego służyć również różnego rodzaju saszetki. Jeśli chodzi o karty kredytowe, ich standardowy wymiar pozwala bez problemu dopasować odpowiedni dla siebie wyrób galanteryjny do ich przechowywania. Warto zapoznać się z szerokim wyborem portfeli i etui, by znaleźć model odpowiadający indywidualnym gustom oraz preferencjom. To również oryginalny i elegancki pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Wiele metod
dostaw

Polska MARKA

RFID chroniący
przed kradzieżą

Prawdziwa skóra

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami, otrzymuj rabaty i dostęp do ofert specjalnych.
Klikając w przycisk Zapisz się, zgadzasz się z naszą Polityką prywatności.

14 dni na zwrot
produktu

Darmowa dostawa do Paczkomatu InPost (przedpłata)
od 100 zł

Wysyłka
produktu w 24h

Bezpieczne płatności
i transakcje