Portfel z ochroną RFID – czy warto?

Chyba każdy miał w swoim życiu sytuację, w której obawiał się kradzieży pieniędzy. Staramy się jak najlepiej pilnować swoich portfeli, ale istnieje wiele metod kradzieży, przed którymi należy zabezpieczyć się dodatkowo. Czy istnieje zatem coś takiego jak portfel antykradzieżowy? Jak najbardziej! Co prawda nie chroni on przed kradzieżą fizyczną, jednak minimalizuje możliwość kradzieży pieniędzy poprzez skanowanie znajdujących się w nim kart bankowych. Jak dokładnie działa portfel z ochroną RFID i dlaczego warto z niego korzystać?

RFID w kartach bankowych i innych dokumentach – atuty i zagrożenia 

Karty płatnicze są w Polsce coraz chętniej wykorzystywane. Wiele osób docenia ich większą wygodę względem gotówki – karty nie wymagają przeliczania pieniędzy, nie zajmują dużo miejsca i nie generują reszty w postaci ciężkiego bilonu. W przypadku kart bankowych szczególnie wygodna jest możliwość płacenia zbliżeniowego. Wystarczy przyłożyć kartę do terminala, dzięki czemu środki mogą zostać automatycznie pobrane. Przy większych kwotach należy wpisać kod PIN, ale poniżej 100 zł na ogół nie jest on wcale wymagany. Właśnie w tej sytuacji pojawia się zagrożenie dla właściciela karty. Tę właściwość mogą wykorzystać złodzieje z mobilnymi terminalami. Znajdujący się w karcie płatniczej chip RFID (Radio Frequency Identyfication) działa w standardzie NFC. Wystarczy zatem mobilny terminal lub nawet odpowiednio skalibrowany smartfon z czytnikiem NFC, aby w nieupoważniony sposób pobrać środki i inne dane z karty. 

RFID a skimming – co to takiego? 

Nieuprawnione skanowanie karty znajdującej się wewnątrz czyjegoś portfela stało się na tyle poważną praktyką przestępczą, że zyskało nawet własną nazwę: skimming. Złodzieje praktykują ją w tłocznych miejscach, na przykład na koncertach, w kolejkach do kasy sklepowej lub w komunikacji miejskiej. Przykładają mobilne terminale do czyichś torebek albo kieszeni, w których trzymane są portfele. Wystarczy chwila, a środki zostają pobrane od nieświadomego całego procederu właściciela karty. Chociaż kradzież dotyczy drobnych sum niewymagających autoryzacji, kilkukrotne przyłożenie terminala może spowodować znacznie większe straty finansowe. Jeśli pobrano niską kwotę, wiele osób pozostaje nieświadomych – łatwo przeoczyć ją w historii codziennych operacji bankowych. Warto mieć jednak świadomość, że złodzieje oprócz ukradzenia pieniędzy mogą również w ten sposób poznać numer karty i inne dane dotyczące jej właściciela, co mogą wykorzystać do dalszych kradzieży i innych przestępstw. 

RFID portfel jak działa? 

Na szczęście istnieje strategia obronna przed skimmingiem i jest ona wyjątkowo prosta. Wystarczy wyposażyć się w portfel z zabezpieczeniem kart zbliżeniowych. Ma on specjalną konstrukcję, która uwzględnia materiały blokujące przesyłanie fal RFID pomiędzy kartami bankowymi a terminalami. Portfele z ochroną kart są skuteczne zarówno w przypadku kart debetowych i kredytowych, jak i dowodów osobistych z warstwą elektroniczną. Chronią przed niepożądanym skanowaniem danych wszystkie przedmioty znajdujące się w nich przedmioty. W ofercie marki galanteryjnej El Forrest znajdziesz zarówno portfel RFID męski, jak i jego damski odpowiednik. Szeroki wybór akcesoriów o różnej wielkości i układzie przegródek pozwoli Ci na dopasowanie najlepszego portfela do własnych potrzeb. 

Jak rozpoznać portfele z ochroną kart? 

Chociaż zapewniane przez portfel zabezpieczenie przed skanowaniem jest jego integralną częścią, samo akcesorium nie różni się wcale od klasycznego portfela. Tworzywo blokujące przepływ fal RFID znajduje się pomiędzy jego warstwą zewnętrzną a podszewką. Jest niewidoczne i niewyczuwalne pod palcami. Możesz jednak przetestować je, próbując zbliżyć swój portfel do terminala w sklepie. Wówczas przekonasz się, że portfele z ochroną kart minimalizują dostęp do danych dla osób z zewnątrz. Oprócz tego wyglądają tak samo jak zwykłe portfele – zachowują pożądaną estetykę, są eleganckie, trwałe i praktyczne.

Kategorie:

Damskie portfele skórzane

Męskie portfele skórzane

Wiele metod
dostaw

Polska MARKA

RFID chroniący
przed kradzieżą

Prawdziwa skóra

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami, otrzymuj rabaty i dostęp do ofert specjalnych.
Klikając w przycisk Zapisz się, zgadzasz się z naszą Polityką prywatności.

14 dni na zwrot
produktu

Darmowa dostawa do Paczkomatu InPost (przedpłata)
od 100 zł

Wysyłka
produktu w 24h

Bezpieczne płatności
i transakcje